Zakup używanego pojazdu. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę




Zakup samochodu, a zwłaszcza firmowego pojazdu zawsze wiąże się dokonaniem wyboru. Pierwsze pytanie, które pojawia się w myślach kupującego, brzmi: „Czy bardziej opłaci mi się kupno nowego, czy używanego auta?” Jeśli wybierzemy drugą opcję, warto odpowiednio przygotować się do tej inwestycji.


Zwolennicy zakupu używanych aut przekonują, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne, biorąc pod uwagę fakt, że cena samochodu znacząco spada po jego wyjeździe z salonu. Często wiąże się to jednak z ryzykiem, dlatego przed zakupem warto poczynić odpowiednie kroki, by w przyszłości nie wydać na naprawy więcej niż na nowe auto podobnej klasy.


Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu?

Aby mieć pewność, że nasz samochód spełnia wszelkie wymagania formalne i techniczne, powinniśmy upewnić się, że miejsce, w którym dokonujemy zakupu to autoryzowany dealer lub inny sprzedawca, który jest w stanie zagwarantować nam pełną historię pojazdu. Przykładem takich podmiotów są firmy wynajmu długoterminowego. Mamy wtedy pewność, że auto będzie mieć sprawdzony, niekręcony przebieg. Pełna historia serwisowa pojazdu, którą dysponuje autoryzowany dealer, daje pewność, że używany samochód nie posiada ukrytych defektów, które mogłyby wyjść na jaw już po zakupie.


Czy zakup to najlepsze rozwiązanie?

Zakup używanego samochodu w dobrym stanie technicznym to zdecydowanie mniejszy koszt od nowego auta, jednak również wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli potrzebujemy jednego lub kilku samochodów do naszej firmy, może okazać się, że niezbędny będzie kredyt. W tej sytuacji bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie opcja full service leasing na używane samochody. Przykładem takiej opcji jest usługa Athlon Second Drive.


Oferta Athlon Second Drive

Nasza usługa to nie tylko niższe raty niż w przypadku kredytu, ale również możliwość skorzystania z ulg podatkowych oraz pełnej FV VAT. Dodatkową korzyścią jest krótszy okres leasingu (od 12 miesięcy) i dostępność aut od ręki. Athlon Second Drive to więc idealne rozwiązanie, zwłaszcza dla małych firm. Wszelkie szczegóły na temat Athlon Second Drive znaleźć można na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą pełną ofertą na: athlonstock.pl.


#MŚP#Oszczędzanie#nowyczystary#dlaFirmy#STR

16 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Przedłużamy pomoc Dolnośląskiemu Szpitalowi Chorób Płuc

W tych trudnych czasach doskonale wiemy, że każda forma wsparcia jest na wagę złota. W Athlon zdecydowaliśmy się przedłużyć pomoc Dolnośląskiemu Szpitalowi Chorób Płuc. Podarowaliśmy tej wyjątkowej pl

© 2019 Athlon Car Lease              #SztukaUżytkowania #SztukaKupowania #FirmaNaWysokichObrotach

  • Athlon Car Lease on Facebook
  • Athlon Car Lease on YouTube
  • Athlon Car Lease on Linkedin

Wszystkie porady mają charakter jedynie informacyjny. Ich skuteczność zależy od sposobu ich przeprowadzenia i interpretacji. W kwestiach podatkowych zawsze należy kierować się oficjalnymi interpretacjami właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego.