Włącz dobre nawyki i płać mniej za prądSprawdź, jak w prosty sposób oszczędzić na rachunkach za energię elektryczną w Twojej firmie.


Przez ostatnią dekadę ceny prądu podwoiły się. Mimo możliwości państwowych dopłat, stosowne dokumenty złożyło zaledwie 10% firm. Wciąż nie ma pewności, jak będą kształtować się koszty firmy za energię w kolejnych latach. Dlatego bardzo ważne jest rozsądne zarządzanie sprzętem. To z pewnością przełoży się na oszczędności.Nie przejedź się na złej taryfie


Obecnie prąd można kupować z bardzo wielu źródeł. Jednak do tej pory niewielu odbiorców skorzystało ze zmiany dostawcy. Jest to spowodowane tym, że ceny konkurencyjnych firm niewiele się od siebie różnią. Warto jednak przeanalizować swoją umowę. Często zmiana taryfy może przynieść korzyści. Zamiast jednolitej taryfy, można skorzystać z dwustrefowej. Wówczas w nocy i przez kilka godzin w ciągu dnia, (najczęściej między 13 a 15), ceny są niższe.


Przestrzegamy przed firmami, które oferują znacząco niższe ceny. Należy wówczas bardzo uważnie przeanalizować umowę. Często pojawiają się tam zapisy, które nakładają bardzo wysokie opłaty np. za opóźnienie w płatnościach nawet o jeden dzień.Oszczędzaj jednym ruchem


Czy wiesz, ile komputerów w Twoim biurze jest wyłączanych na noc? Czy monitory pozostają w stanie uśpienia? Jak wiele listew wyłącza się przed wyjściem do domu? Te najprostsze czynności zajmują jedynie chwilę, a regularność ich stosowania przyniesie realne oszczędności. Co ze starą lodówką, spracowaną drukarką, czy wiekowym czajnikiem? Wymiana sprzętu na nowy, energooszczędny szybko się zwróci. Warto także pomyśleć o wymianie żarówek na energooszczędne. Zwykła pobiera około 100 watów, podczas gdy LED’owa zużywa ich zaledwie 27. Na koniec dobra rada… Ostatni w pracy gasi światło. Może wydawać się to banalne, ale bardzo często zostawia się oświetlone biura.Ekologicznie - ekonomicznie


Rozwój technologiczny sprawia, że kolektory słoneczne, czy panele fotowoltaiczne tanieją z każdym rokiem. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to czysty zysk – dosłownie i w przenośni. Warto spotkać się z przedstawicielem takiej firmy, aby poznać najlepsze rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości Twojej firmy.

Pamiętaj, że nadwyżkę prądu można sprzedać, a to dodatkowy zysk dla firmy.Na chłodno, czy na gorąco


Pogoda za firmowym oknem także ma wpływ na rachunki za prąd. W upalne dni włączamy klimatyzatory lub chłodzimy się wiatrakami. Każde takie urządzanie to dodatkowe koszty. Oczywiście nie unikniemy ich, ale zawsze możemy kierować się rozsądkiem. Wyłączajmy je więc, gdy nikogo nie ma w pokoju. Zamykajmy też drzwi i okna, aby chłodne powietrze nie uciekało.


Podobna sytuacja ma miejsce zimą. Dogrzewanie się piecykami to większe rachunki. Jeśli jest taka możliwość korzystajmy z pieca centralnego ogrzewania. Ustawmy temperaturę i nie wyłączajmy pieca na weekend, czy na noc. Ponowne ogrzanie powierzchni jest znacznie droższe niż dogrzewanie do zadanej temperatury każdego dnia.


#MŚP #Oszczędzanie #OszczędzanieEnergii #OszczędzanieDlaFirm #JakMniejPłacićZaPrąd #SprawdzoneSposobyOszczędzania

83 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

© 2019 Athlon Car Lease              #SztukaUżytkowania #SztukaKupowania #FirmaNaWysokichObrotach

  • Athlon Car Lease on Facebook
  • Athlon Car Lease on YouTube
  • Athlon Car Lease on Linkedin

Wszystkie porady mają charakter jedynie informacyjny. Ich skuteczność zależy od sposobu ich przeprowadzenia i interpretacji. W kwestiach podatkowych zawsze należy kierować się oficjalnymi interpretacjami właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego.